Mag een pdf bij plancontour groter zijn dan 5Mb?

Mag een pdf bij plancontour groter zijn dan 5Mb?

De Praktijkrichtlijn Plancontour en PDF (PRPCP2008) geeft aan dat de pdf bestanden niet groter mogen zijn dan 5 Mb. In de praktijk kan een scan van een bestemmingsplankaart of van de voorschriften groter zijn dan 5Mb. Bij het maken van de pdf (het scannen van de materialen) kunt u echter aangeven hoe nauwkeurig (dpi) het document moet worden.
Houdt u voor het maken van een plancontour aan onderstaande normen voor beschikbaarstelling via een STRI2006 manifest.

  • Voor beschikbaarstelling wordt een lage scanresolutie van maximaal 96 dpi gebruikt, dat geschikt isvoor beeldgebruik. Immers hoge resoluties betekent grote bestanden die zo groot kunnen zijn, dat gebruik door eindgebruikers over een normale internetverbinding te traag zo niet onmogelijk wordt;
  • Scanning in kleur, bitdiepte maximaal 24 bits of zwart-wit bitdiepte maximaal 16-bits;
  • In de PDF worden de gescande afbeeldingen gecomprimeerd;
    Gamma-instelling 2,2;
  • Kleurruimte sRGB;
  • Maximale bestandsgrootte: 5 Mb;
  • Voor normen voor bestandsformaten wordt verwezen naar PRPCP2008, hoofdstuk 6.

De Validator en RO-Online controleren vooralsnog niet op de grootte van de pdf bestanden. Indien een document bijvoorbeeld 5,5 Mb groot is, is dit geen probleem. Het is echter voor de gebruikers van RO-Online niet prettig wanneer een pdf van bijvoorbeeld 60 Mb beschikbaar is gesteld door de bronhouder.
De bronhouder kan op de eigen website voor de bezoekers wel de grotere bestanden beschikbaar stellen als zij dit wil, maar bij voorkeur niet via het STRI2006 manifest voor RO-Online

bron: www.geonovum.nl - 14-06-2009
Geonovum - Barchman Wuytierslaan 10 - info@geonovum.nl
033 460 41 00 - Postbus 508 - 3800 AM Amersfoort