- Home
- Actueel
- Geo-standaarden
- Dossiers
- Kennis
- Geonovum
Workshop CityGML in national mapping
23 okt 2012
De workshop CityGML in national mapping, op 21 en 22 januari bij IGN (institut national de l’information géographique en forestière) in Parijs, wordt georganiseerd door EuroSDR, OGC and Geonovum.
De afgelopen jaren is veel winst geboekt op het gebied van het genereren, onderhouden en gebruiken van 3D geo-informatie. Lokale overheden hebben 3D modellen van steden, een groot aantal bedrijven biedt het bouwen van 3D modellen aan en universiteiten en onderzoeksinstellingen investeren veel in 3D technologie. Op dit moment zijn er veel (overheids)instellingen die tegen de praktische problemen van invoering van 3D applicaties en 3D modellen in de dagelijkse praktijk aanlopen. Ondanks deze praktische bezwaren, moeten instellingen toch aan de slag met 3D, want 3D informatie wordt steeds belangrijker.
Voor topografische diensten is het de uitdaging hoe ze hun activiteiten het beste van 2D naar 3D kunnen omzetten. In deze workshop zullen informatie, kennis en ervaringen gedeeld worden over hoe 3D gegevens uit bestaande 2D datasets gehaald kunnen worden. Aanpassing aan de internationale 3D-standaard CityGML is in ieder geval een belangrijk onderwerp van de workshop.
Bent u geŃ—nteresseerd? Meld u dan aan voor de workshop.
